


Gumminippel Purus105/90 mm
Rek. pris 167 kr
!
142 kr 156 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Djup
Anslutning

Gumminippel Purus
105/90 mm 142 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Gumminippel är avsedd att användas som förminskning vid anslutning av två spillvattenrör med olika yttre och inre diametrar samt spillvattenrör med samma eller olika material eller ytstruktur. Gumminippeln är typgodkänd för dold förläggning, är enkel att installera utan några verktyg och kan kombineras med andra gumminipplar samt kombinipplar. Godkänd för dold förläggning. Övergångstätning.
Varumärke
Beskrivning
Gumminippel är avsedd att användas som förminskning vid anslutning av två spillvattenrör med olika yttre och inre diametrar samt spillvattenrör med samma eller olika material eller ytstruktur. Gumminippeln är typgodkänd för dold förläggning, är enkel att installera utan några verktyg och kan kombineras med andra gumminipplar samt kombinipplar. Godkänd för dold förläggning. Övergångstätning.
Purus gumminippel passar alla spillvattenrör, både vertikal och horisontell installation och anslutningen är alltid på insidan av det större röret till utsidan av det mindre röret.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
|---|---|
| Art.Nr. | 3106828 |
| Färg | Svart |
| Djup | 119 mm |
| Anslutning | 105/90 mm |
| Material | EPDM |
| Höjd | 27 mm |
| Vikt | 0,09 kg |
| Bredd | 119 mm |
| Typ | Gumminippel |
| RSK-nr | 3106828 |
| EAN-nr | 7391543501257 |