Returbegränsningsventil Danfoss FJV
Rek. pris 5 263 kr
3 763 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

FJV
3 763 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

15-25 med invändig gänga. Temperaturområde 20-60 °C. Max genomströmningstemperatur 130 °C. Max drifferenstryck 10 bar.
Varumärke
DanfossBeskrivning
15-25 med invändig gänga. Temperaturområde 20-60 °C. Max genomströmningstemperatur 130 °C. Max drifferenstryck 10 bar.
Egenskaper
| Varumärke | Danfoss |
| Art.Nr. | 5402516 |
| Temperatur | 20-60 °C |
| Tryck | 16 Bar |
| Utförande | Självverkande |
| Produkttyp | Ventil |
| Material | Flermaterial |
| Bredd | 135 mm |
| Höjd | 76 mm |
| Djup | 377 mm |
| Vikt | 1,33 kg |
| Färg | Flerfärgad |
| RSK-nr | 5402516 |
| EAN-nr | 5702421100141 |
