Tryckströmbrytare Danfoss CS 4-12
658 kr
652 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

CS 4-12
652 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Danfoss tryckströmbrytare CS 4-12 bar, IP55, med brytare manuell/automatisk 3-pol brytande kontaktsystem max 12A G 1/2 inv. För pumpar, luftkompressorer.
Varumärke
DanfossBeskrivning
Danfoss tryckströmbrytare CS 4-12 bar, IP55, med brytare manuell/automatisk 3-pol brytande kontaktsystem max 12A G 1/2 inv. För pumpar, luftkompressorer.
Egenskaper
| Varumärke | Danfoss |
| Art.Nr. | 6007877 |
| Funktion | Differens 1,2-4,0bar |
| IP-Klassning | IP55 |
| Produkttyp | Tryckbrytare |
| Material | Flermaterial |
| Höjd | 68 mm |
| Vikt | 0,48 kg |
| Tryck | 4-12 Bar |
| Bredd | 123 mm |
| Serie | CS |
| Djup | 132 mm |
| Max Temperatur | 70 °c |
| Effekt/prestanda | 5400 W |
| RSK-nr | 6007877 |
| EAN-nr | 5702423208708 |
