



Taklampa Ifö ElectricSmycka Emma KlarglasSvart
2 155 kr2 535 kr
Spara 15 %
Kampanj
16 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Färg: Svart

Smycka Emma Klarglas
Svart2 155 kr
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Smycka är en vacker serie med lampor i porslin som är tidlösa i sitt uttryck och har flera användningsområden. De passar fint som dekorationsbelysning i ett fönster, som en fin ljuskälla ovanför soffbordet eller som en behaglig arbetsbelysning över en köksö eller matsalsbord.
Emma har en dekorativ kupa i klarglas som både omger ljuskällan och framhäver den på ett mycket fint vis. Lampans sockel matchar snyggt med både textilkabeln och takplattan. Ett förslag är att placera fler lampor av samma sort i en rad eller i ett kluster, för att belysa en större yta och ge ett smyckande intryck till rummet. Det är även snyggt att kombinera denna varianten med andra lampor i serien Smycka.
OBS! Ljuskälla ingår ej!
OBS! Ljuskälla ingår ej!
Egenskaper
| Varumärke | Ifö Electric |
|---|---|
| Art.Nr. | 7500923 |
| Färg | Svart |
| Diameter | 16 cm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 174 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| Vikt | 1 kg |
| Energieffektivitet | A++ |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Tillverkarens Art.Nr. | 51803 |
| Material | Porslin/Glas |
| Serie | Emma |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Taklampa |
| EAN-nr | 7312907132146 |


