Ljusslinga PR Home Glow 8,7 mSvart
599 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
FjärrströmbrytareFjärrströmbrytare PR Home Utomhus
211 krKabelvindaKabelvinda PR Home Utomhus 10 m
388 kr
Glow 8,7 m
Svart
599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ljusslinga PR Home Glow 8,7 m med glow ljusslinga kan du skapa stämning inomhus, på din uteplats eller balkong. Ljusslinga har 10 st fasta (ej utbytbara) lampor i klart plastglas (PET). Lamporna ger ett varmvitt sken. Lamphållarna har en liten krok längst upp som du kan använda till att hänga upp i t.ex. en lina.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Ljusslinga PR Home Glow 8,7 m med glow ljusslinga kan du skapa stämning inomhus, på din uteplats eller balkong. Ljusslinga har 10 st fasta (ej utbytbara) lampor i klart plastglas (PET). Lamporna ger ett varmvitt sken. Lamphållarna har en liten krok längst upp som du kan använda till att hänga upp i t.ex. en lina.
Ljusslingan är 8,7 m lång och det är 4 m till första lampan, därefter 0,5 m mellan varje samt en liten kort svans vid sista lampan. IP44 för inom- eller utomhusbruk. Denna lågvoltsslinga har en rund tunnare kabel och transformator. Går ej att bygga på fler slingor.
Recensioner
Eric SVerifierad köpare
för 1 år sedanVi hade hellre haft en varmare ljus. Denna var väldigt skarp och vit i ljuset.
+ Verkar va kvalitet
- Ljuset är hemskt, för vitt/starkt
Kennet NVerifierad köpare
för 4 år sedanDet var bra längd på den. Bra sken lagom starkt.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Art.Nr. | 2898703 |
| Färg | Svart |
| Längd | 8,7 m |
| Spänning | 24 V |
| Djup | 60 mm |
| Energieffektivitet | G |
| Höjd | 150 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Effekt/prestanda | 5,4 W |
| Serie | Glow |
| Antal Ljuskällor | 10 st |
| Produkttyp | Ljusslinga |
| Vikt | 0,6 kg |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7330976112401 |

