Downlight Malmbergs Black Edition GrevenSatin, Färgtemperatur: 3000 K , DC 10V
Rek. pris 408 kr
398 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Effekt/prestanda:
5 W
Färg:
Satin
Energieffektivitet:
A++-A
DrivdonDrivdon Malmbergs Black Edition LED Dimbar Utspänning: DC 6-15V, 500mA
217 kr
Black Edition Greven
Satin, Färgtemperatur: 3000 K , DC 10V
398 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Downlight Malmbergs Black Edition Greven är en stilren downlight för infällt montage med integrerad LED-ljuskälla. Armaturhuset är tillverkat av aluminium och den är dimbar.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Downlight Malmbergs Black Edition Greven är en stilren downlight för infällt montage med integrerad LED-ljuskälla. Armaturhuset är tillverkat av aluminium och den är dimbar.
Downlighten kräver LED-driver, komplettera med detta.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 9974467 |
| Effekt | 5 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Satin |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Spänning | 10 V |
| Effekt/prestanda | 5 W |
| Utförande | Vippbar 25° |
| Diameter | 92 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Håltagningsmått | 82-84 mm |
| IP-Klassning | IP21 |
| Ljusspridningsvinkel | 38 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Inbyggnadsdjup | 40 mm |
| Serie | Black Edition |
| Typ | Downlight |
| Vikt | 0,1 kg |
| Djup | 40 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
