Downlight SG ARMATUREN Junistar Ex 9W3000 K
Rek. pris 2 359 kr
652 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Ljustemperatur:
3000 K

Junistar Ex 9W
3000 K
652 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Junistar Exclusive är en vinklingsbar downlight där armaturhusets ställbarhet är typ som en makaron. Den har en utomhuslack och skyddsklass IP44 den funkar därför i alla hemmamiljöer inomhus som utomhus där det är godkänt med IP44. Exclusive fanns innan både inomhus och utomhus men finns idag bara i en modell Indoor/Outdoor. Produkten är fullt dimbar och rekommenderad dimmer är 13 603 12.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Junistar Exclusive är en vinklingsbar downlight där armaturhusets ställbarhet är typ som en makaron. Den har en utomhuslack och skyddsklass IP44 den funkar därför i alla hemmamiljöer inomhus som utomhus där det är godkänt med IP44. Exclusive fanns innan både inomhus och utomhus men finns idag bara i en modell Indoor/Outdoor. Produkten är fullt dimbar och rekommenderad dimmer är 13 603 12.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7467851 |
| Effekt | 9 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Tillverkarens Art.Nr. | 903301 |
| Vikt | 0,5 kg |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 94 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 9 W |
| Serie | Junistar |
| Sockel | Ingen |
| Typ | Downlight |
| Djup | 55 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1000 lumen |
| EAN-nr | 7021989033011 |

