Armatur SG ARMATUREN Wave 1200 42W LED4000 K, utan Sensor
Rek. pris 3 429 kr
2 639 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Ljustemperatur:
4000 K
Vikt:
2,5 kg

Wave 1200 42W LED
4000 K, utan Sensor
2 639 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Wave LED är en energieffektiv IP44-klassad armatur. Armaturhölje av aluminium och kupa av akryl (polykarbonat finns som tillval). Snabb montering med överkoppling gör Wave till det självklara valet i nya byggnader och vid byte av gamla armaturer. Wave finns i olika längder, med olika ljusflöden, med sensorstyrning.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Wave LED är en energieffektiv IP44-klassad armatur. Armaturhölje av aluminium och kupa av akryl (polykarbonat finns som tillval). Snabb montering med överkoppling gör Wave till det självklara valet i nya byggnader och vid byte av gamla armaturer. Wave finns i olika längder, med olika ljusflöden, med sensorstyrning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7014590 |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Färg | Vit |
| Längd | 1220 mm |
| Effekt | 42 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Energieffektivitet | D |
| Tillverkarens Art.Nr. | 111185 |
| Vikt | 2,5 kg |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 54 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 42 W |
| Serie | Wave |
| Typ | Belysningsarmaturer |
| Bredd | 151 mm |
| EAN-nr | 7021981111854 |

