Armatur SG ARMATUREN Wave 1200 42W LED3000 K, med Sensor
4 115 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Ljustemperatur:
3000 K
Vikt:
3,06 kg

Wave 1200 42W LED
3000 K, med Sensor
4 115 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Wave LED är en energieffektiv IP44-klassad armatur. Armaturhölje av aluminium och kupa av akryl (polykarbonat finns som tillval). Snabb montering med överkoppling gör Wave till det självklara valet i nya byggnader och vid byte av gamla armaturer. Wave finns i olika längder, med olika ljusflöden, med sensorstyrning.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Wave LED är en energieffektiv IP44-klassad armatur. Armaturhölje av aluminium och kupa av akryl (polykarbonat finns som tillval). Snabb montering med överkoppling gör Wave till det självklara valet i nya byggnader och vid byte av gamla armaturer. Wave finns i olika längder, med olika ljusflöden, med sensorstyrning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7014583 |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Färg | Vit |
| Längd | 1220 mm |
| Effekt | 42 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Energieffektivitet | D |
| Tillverkarens Art.Nr. | 111176 |
| Vikt | 3,06 kg |
| Sensor | Ja |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 54 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 42 W |
| Serie | Wave |
| Typ | Belysningsarmaturer |
| Bredd | 151 mm |
| EAN-nr | 7021981111762 |

