LED-Armatur Malmbergs Ajax med Sensor70W
Rek. pris 1 970 kr
1 956 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1500 mm

Ajax med Sensor
70W
1 956 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Allroundbelysning för inom- och utomhusbruk med sensor. Monteras dikt mot tak. Ansluts till snabbkopplingsplint 5x2,5 mm², en i vardera gavel. Inkl. överkopplingsledning 5x2,5 mm². Kabelinföring via två membranförsedda införingshål Ø 20 mm, på armaturens ovansida samt Ø 20 mm knockout-hål, ett i vardera gavel. Stomme av vitlackerad stålplåt (RAL 9016). Gavlar av PC. Opal linjemönstrad kupa av akryl. Inkl. LED-modul och driver.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Allroundbelysning för inom- och utomhusbruk med sensor. Monteras dikt mot tak. Ansluts till snabbkopplingsplint 5x2,5 mm², en i vardera gavel. Inkl. överkopplingsledning 5x2,5 mm². Kabelinföring via två membranförsedda införingshål Ø 20 mm, på armaturens ovansida samt Ø 20 mm knockout-hål, ett i vardera gavel. Stomme av vitlackerad stålplåt (RAL 9016). Gavlar av PC. Opal linjemönstrad kupa av akryl. Inkl. LED-modul och driver.
Recensioner
Inga-LillVerifierad köpare
för 4 år sedanFungerar bra och lyser jättebra
+ Lyser upp bra
- Svår att ställa in sensor
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 7099444 |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Färg | Vit |
| Längd | 1500 mm |
| Effekt | 70 W |
| Energieffektivitet | C |
| Effekt/prestanda | 70 W |
| Höjd | 59 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 110 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Stål/Akryl |
| Bredd | 150 mm |
| Sensor | Ja |
| EAN-nr | 7392529159875 |
