Flaggstångsbelysning Formenta Glimma LED12m, 4000 ljuskällor, LED
10 915 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Varmvit
Höjd:
12 m
Antal Ljuskällor:
4000 st
BottenkransBottenkrans Formenta Glimma 6-12m
515 krFörlängningskabelFörlängningskabel Formenta Glimma för Flaggstångsbelysning 10m
205 kr
Glimma LED
12m, 4000 ljuskällor, LED
10 915 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Glimma Flaggstångsbelysning är tillverkad med varmvita ljusslingor i LED i ett helt unikt mönster som skapar en fantastisk ljuseffekt samtidigt som den är energisnål.
Varumärke
FormentaBeskrivning
Glimma Flaggstångsbelysning är tillverkad med varmvita ljusslingor i LED i ett helt unikt mönster som skapar en fantastisk ljuseffekt samtidigt som den är energisnål.
Välj mellan en 6, 8, 10, 12 eller 16 m hög Julbelysning Formenta som enkelt installeras och hissas upp i flaggstången. De varmvita LED-lamporna skapar en magisk belysning och julkänsla.
Den medföljande transformatorn är IP44-klassad, vi rekommenderar dock att den ska placeras på en plats fri från snö och väta. Glimma är en Julbelysning Formenta av högsta kvalitet och vi lämnar därför tre års garanti.
Den medföljande transformatorn är IP44-klassad, vi rekommenderar dock att den ska placeras på en plats fri från snö och väta. Glimma är en Julbelysning Formenta av högsta kvalitet och vi lämnar därför tre års garanti.
Dokument
Recensioner
Annica SVerifierad köpare
för 4 månader sedantål inte blåst så en sektion blinkar och ibland lyser inte alls
Gert BVerifierad köpare
för 5 månader sedanGenomtänkt och bra belysning.suveräna och grova förankrinspinnar. Någon form av fuktskydd för transformatorn saknas . Vindsäkert!. Enkel beskrivning på hur man bäst hissar upp den saknas.
+ Vindsäkerhet och förankring
- Avsaknad av fuktskydd
Jonas AVerifierad köpare
för 5 månader sedanBästa köpet som jag gjort
BBVerifierad köpare
för 5 månader sedanVäldigt vacker på kvällen. Men köpte en 8m, till en 8m stång Tycker att belysningen är där kort saknar en 1m.
Egenskaper
| Varumärke | Formenta |
| Art.Nr. | 149066 |
| Färg | Varmvit |
| Ljuskälla | LED |
| Höjd | 12 m |
| Antal Ljuskällor | 4000 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Vikt | 8,2 kg |
| Effekt/prestanda | 48 W |
| Diameter | 4,2 m |
| IP-Klassning | IP44 |
| Kabelfärg | Svart |
| Produkttyp | Flaggstångsbelysning |
| Serie | Glimma |
| EAN-nr | 7350006333095 |






