Beskrivning
Minimalistisk och stilfull bordslampa i matt svart metall med diskret formspråk.
Arch bordslampa i matt svart metall. Strömbrytare på sladden. Perfekt för kontor eller sängbord. Design av Sabine Stougaard.
Egenskaper
| Varumärke | Dyberg Larsen |
|---|---|
| Färg | Matt Svart, Matt Svart/Mässing |
| Höjd | 360 mm |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Kabelfärg | Svart |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metal |
| Serie | Arch |
| Sockel | E14 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| Kabellängd | 1,6 m |
| Dimbar | Nej |
| Längd | 27,7 cm |
| Bredd | 16,3 cm |
| Höjd | 36 cm |



