Bordslampa Markslöjd MarigoldVit/Mässing
649 kr
450 krSpara 31 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Marigold
Vit/Mässing
450 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bordslampa Markslöjd Marigold är en vacker lampa som passar lika bra på bordet som i fönstret. Lampan har en fot i mässing och en elegant skärm. Skärmens diameter är 45 cm och totala höjden, inklusive fot, är 65 cm. Lampan kommer med en 2 m kabel med brytare på sladden. Max 1x25W. E14-sockel. Ljuskälla ingår ej.
Varumärke
MarkslöjdBeskrivning
Bordslampa Markslöjd Marigold är en vacker lampa som passar lika bra på bordet som i fönstret. Lampan har en fot i mässing och en elegant skärm. Skärmens diameter är 45 cm och totala höjden, inklusive fot, är 65 cm. Lampan kommer med en 2 m kabel med brytare på sladden. Max 1x25W. E14-sockel. Ljuskälla ingår ej.
Recensioner
Denise ZVerifierad köpare
för 4 år sedanSåå mysigt ljus. Riktigt fin. Dock tycker jag att foten är för klen (både för liten och lätt) för stjärnans/blommans tyngd och storlek. Känns väldigt ostabilt och stor risk för att den välter om man nuddar den. Skulle gärna köpa den hängande varianten med. Hade varit än bättre om det fanns en ytterligare mindre i storlek än 45cm
+ Sååå fin
- För klen fot
Alexandra JVerifierad köpare
för 5 år sedanSå snygg och mysigt ljus
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
| Art.Nr. | 705303 |
| Färg | Vit/Mässing |
| Höjd | 680 mm |
| Effekt | 25 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Utförande | Stående |
| IP-Klassning | IP20 |
| Kabelfärg | Vit |
| Ljuskälla | E14 |
| Typ | Ljusdekoration |
| Material | Metall |
| Sockel | E14 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 0,54 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Bredd | 450 mm |
| Serie | Marigold |
| Energiförbrukning | 0 kWh/1000h |
| Djup | 480 mm |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7330024589834 |
