Bordslampa Nordlux Cera Mässing Innebelysning 24cm
Rek. pris 1 299 kr
1 139 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Cera Mässing Innebelysning 24cm
1 139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bordslampa Nordlux Cera Mässing är en modern armatur. Mässingstrenden vinner mark överallt – även inom belysning, och kompletterar den minimalistiska skandinaviska designen på finaste sätt. Cera är en serie i komplett mässing som ger värme, en ombonad känsla samt exklusivitet till den ljusa inredningsstilen. Lampskärmens runda form skapar stor visuell volym till den strama ramen.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Bordslampa Nordlux Cera Mässing är en modern armatur. Mässingstrenden vinner mark överallt – även inom belysning, och kompletterar den minimalistiska skandinaviska designen på finaste sätt. Cera är en serie i komplett mässing som ger värme, en ombonad känsla samt exklusivitet till den ljusa inredningsstilen. Lampskärmens runda form skapar stor visuell volym till den strama ramen.
Bordslampan Cera ger ett behagligt nedåtriktat ljus och kan exempelvis stå på fönsterbänken, på skänken eller på skrivbordet.
Fördelar: Bordslampa Nordlux Cera Mässing Innebelysning 24cm
- Skapar behagligt nedåtriktat ljus
- Kompletterar skandinavisk design med mässingstrend
- Flexibel placering - fönsterbänk, skänk eller skrivbord
Fördelar: Bordslampa Nordlux Cera Mässing Innebelysning 24cm
- Skapar behagligt nedåtriktat ljus
- Kompletterar skandinavisk design med mässingstrend
- Flexibel placering - fönsterbänk, skänk eller skrivbord
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2010225035 |
| Färg | Mässing |
| Höjd | 480 mm |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 240 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Cera |
| Sockel | E14 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Vikt | 2,06 kg |
| Bredd | 240 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 5704924001321 |


