Bordslampa Nordlux Milford Ask
Rek. pris 1 199 kr
982 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Milford Ask
982 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Milford är en dekorativ serie med opalvitt glas som ger serien ett mycket speciellt uttryck. Kombinationen av de organiska formerna och den spårförsedda genomskinliga ytan skapar elegans och lyser upp rummet med ett mjuk och varmt ljus.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Milford är en dekorativ serie med opalvitt glas som ger serien ett mycket speciellt uttryck. Kombinationen av de organiska formerna och den spårförsedda genomskinliga ytan skapar elegans och lyser upp rummet med ett mjuk och varmt ljus.
Trä är ett av de viktigaste materialen i skandinavisk inredning. Med den vackra foten i FSC-certifierat trä bidrar Milford bordslampa till den här trenden och för in naturen i inredningen på allra finaste sätt.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 48915001 |
| Färg | Ask |
| Höjd | 217 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Material | Glas |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 1,589 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Serie | Milford |
| Diameter | 200 mm |
| EAN-nr | 5701581463783 |

