


Bordslampa NordluxMilford Metall
Rek. pris 699 kr
!
489 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Milford Metall
489 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Milford är en dekorativ serie med opalvitt glas som ger serien ett mycket speciellt uttryck. Kombinationen av de organiska formerna och den spårförsedda genomskinliga ytan skapar elegans och lyser upp rummet med ett mjuk och varmt ljus.
Den vackra öppningen i skärmen ger Milford-bordslampan en extra dimension i designen, där användningen av en dekorativ ljuskälla gör den ännu vackrare.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 48965001 |
| Färg | Svart |
| Höjd | 200 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Material | Glas |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Milford |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 1,373 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Diameter | 200 mm |
| EAN-nr | 5701581464285 |
