Bordslampa Nordlux NottiBrun
Rek. pris 599 kr
419 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Brun

Notti
Brun
419 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Bordslampa Nordlux Notti är ett fint exempel på när form, material och detaljer förenas till en vacker armatur. Det vackra organiska och harmoniska formspråket ger Notti ett fulländat, estetiskt uttryck som passar bra i alla typer av inredningar.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Bordslampa Nordlux Notti är ett fint exempel på när form, material och detaljer förenas till en vacker armatur. Det vackra organiska och harmoniska formspråket ger Notti ett fulländat, estetiskt uttryck som passar bra i alla typer av inredningar.
De välsvarvade formerna ger en fantastisk bordslampa som återspeglar en elegant design. Samtidigt utgör den maskulina foten i matt metall en vacker kontrast till den fina kupolformade glasskärmen som bidrar till visuell volym och ett mjukt ljus.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2011035003 |
| Färg | Brun |
| Höjd | 345 mm |
| Effekt | 25 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Material | Metall |
| Serie | Notti |
| Djup | 150 mm |
| Diameter | 150 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,8 kg |
| Bredd | 150 mm |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Sockel | E14 |
| Typ | Bordslampa |
| EAN-nr | 5704924001802 |





