Bordslampa Nordlux NottiLjusbrun
599 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Ljusbrun

Notti
Ljusbrun
599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Varumärke
NordluxBeskrivning
-Modern och enkel stil
-Organisk form
-Opalvitt, munblåst glas och matt metall
-Organisk form
-Opalvitt, munblåst glas och matt metall
Notti är ett fint exempel på när form, material och detaljer förenas till en högre enhet. Det vackra organiska och harmoniska formspråket ger Notti ett fulländat, estetiskt uttryck som passar bra i alla typer av inredningar. De välsvarvade formerna ger en fantastisk bordslampa som återspeglar en elegant design. Samtidigt utgör den maskulina foten i matt metall en vacker kontrast till den fina kupolformade glasskärmen som bidrar till visuell volym och ett mjukt ljus. Glaset i den här lampan är munblåst och har tillverkats individuellt för hand. På grund av denna unika process kan luftbubblor uppstå i glaset och dessutom kan glasets tjocklek variera. Detta ger glaset dess karaktär och levande utseende.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2011035018 |
| Färg | Ljusbrun |
| Höjd | 345 mm |
| Längd | 150 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Djup | 150 mm |
| Dimbar | Nej |
| Kabellängd | 1 m |
| Spänning | 230 V |
| Material | Metall |
| Serie | Notti |
| Typ | Bordslampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| Kabelfärg | Vit |
| IP-Klassning | IP20 |
| Sockel | E14 |
| Ljuskälla | RetrofitFixture |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| EAN-nr | 5704924026935 |







