Bordslampa PR Home Axel
Rek. pris 1 699 kr
fr.1 240 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Axel
1 240 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Axel Bordslampa i metall och lampskärm i glas. Klassisk rundad båge i metall med finish i mässing och justerbar lamphållare. Glasskärmen ger ett fantastiskt sken och skapar ett vackert blickfång.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Axel Bordslampa i metall och lampskärm i glas. Klassisk rundad båge i metall med finish i mässing och justerbar lamphållare. Glasskärmen ger ett fantastiskt sken och skapar ett vackert blickfång.
Glasskärmen fästes med tre dekorativa skruvar. Lampan kommer med en två meter lång textilkabel med strömbrytare och väggkontakt. Glasskärmen monteras på metallbågen med tre stycken skruvar som i sig utgör en vacker detalj och förhöjer den klassiska känslan. Foten är 15cm i diameter och 2,7cm högt. Glasskärmen är 25cm i diameter och 8cm hög.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Färg | Grön, Opal |
| Höjd | 510 mm |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Material | Glas/Metall |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Sockel | E27 |
| Typ | Bordslampa |
| Kabellängd | 2 m |
| Djup | 300 mm |
| Effekt | 25 W |
| Bredd | 250 mm |
