Bordsslampa PR Home Lilly Lampfot i Keramik med Lampskärm
fr.1 799 kr
fr.1 609 krSpara 11 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Lilly Lampfot i Keramik med Lampskärm
1 609 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bordslampa PR Home Lilly med lampfot i keramik är en elegant och tidlös lampa som kombinerar handgjort hantverk med stilfull design. Lampfoten har en vacker urnform och en vintage-finish som gör varje lampa unik – små variationer i form och färg kan förekomma och ger lampan dess personliga karaktär. Lampskärmen är i empirform och täckt med vackert linnetyg som sprider ett mjukt och behagligt ljus.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Bordslampa PR Home Lilly med lampfot i keramik är en elegant och tidlös lampa som kombinerar handgjort hantverk med stilfull design. Lampfoten har en vacker urnform och en vintage-finish som gör varje lampa unik – små variationer i form och färg kan förekomma och ger lampan dess personliga karaktär. Lampskärmen är i empirform och täckt med vackert linnetyg som sprider ett mjukt och behagligt ljus.
Lampan har en svart sladd med strömbrytare och väggkontakt, och lamphuvudet är ledat för horisontell justering av lampskärmen, vilket gör lampan både dekorativ och funktionell. E27-sockel, max 40W, IP20-klassad för inomhusbruk. Lampans totala höjd är 41 cm och skärmens diameter är 35 cm. Ljuskälla köpes separat, vilket ger dig friheten att välja ljus efter önskad stämning.
Bordslampa Lilly är ett vackert val för dig som vill kombinera hantverk, design och stämningsfull belysning i hemmet.
Bordslampa Lilly är ett vackert val för dig som vill kombinera hantverk, design och stämningsfull belysning i hemmet.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Färg | Antracit, Beige |
| Höjd | 410 mm |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Kabellängd | 1,7 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 350 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Lilly |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Bordsslampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| Bredd | 350 mm |
| Dimbar | Ja |
