Bordsslampa PR Home Wells med Handgjord Lampskärm 50 cmGrön
1 290 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grön/Guld

Wells med Handgjord Lampskärm 50 cm
Grön
1 290 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bordslampa PR Home Wells med handgjord lampskärm är en vacker inredningsdetalj som sprider en fräsch och romantisk känsla i ditt hem. Serien är inspirerad av blommans mjuka former och finns i flera färger och modeller – alla med en guldfärgad insida som ger ett varmt och stämningsfullt sken.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Bordslampa PR Home Wells med handgjord lampskärm är en vacker inredningsdetalj som sprider en fräsch och romantisk känsla i ditt hem. Serien är inspirerad av blommans mjuka former och finns i flera färger och modeller – alla med en guldfärgad insida som ger ett varmt och stämningsfullt sken.
Varje skärm är handgjord, vilket gör varje lampa unik. Små variationer i höjd och bredd kan förekomma och bidrar till lampans genuina och levande uttryck. Med sina feminina linjer och stilfulla färger blir Wells ett naturligt blickfång på sidobordet, i fönstret eller som stämningsfull belysning på en skänk.
Lampan har en höjd på 50 cm, bredd 24 cm och djup 24 cm. Den är utrustad med en 1,5 m lång svart plastsladd med strömbrytare placerad ca 30 cm från lampan. Passar E27-sockel (max 25W) och har kapslingsklass IP20. Ljuskälla ingår ej, vilket ger dig möjligheten att själv välja rätt ljus för ditt rum.
Bordslampa Wells är ett smakfullt val för dig som vill kombinera design, hantverk och en varm atmosfär i hemmet.
Lampan har en höjd på 50 cm, bredd 24 cm och djup 24 cm. Den är utrustad med en 1,5 m lång svart plastsladd med strömbrytare placerad ca 30 cm från lampan. Passar E27-sockel (max 25W) och har kapslingsklass IP20. Ljuskälla ingår ej, vilket ger dig möjligheten att själv välja rätt ljus för ditt rum.
Bordslampa Wells är ett smakfullt val för dig som vill kombinera design, hantverk och en varm atmosfär i hemmet.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Art.Nr. | 2835077 |
| Färg | Grön/Guld |
| Höjd | 500 mm |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Djup | 240 mm |
| Dimbar | Ja |
| Bredd | 240 mm |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Wells |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Bordsslampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| EAN-nr | 7330976144358 |





