


Golvlampa Dyberg LarsenSkagen 1 Lampa
Rek. pris 979 kr
!
fr. 825 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
Beskrivning
Golvlampan är flexibel med ett justerbart huvud som kan vridas i nästan alla riktningar för riktad belysning. Perfekt som läslampa i favorithörnan eller som huvudbelysning i soffhörnet.
Skagen golvlampa i vitt har en modern och minimalistisk design där alla onödiga detaljer tagits bort för att fokusera på funktionalitet. Kablarna är dolda i metallröret och strömbrytaren sitter direkt på skärmen för enkel användning.
Egenskaper
| Varumärke | Dyberg Larsen |
|---|---|
| Effekt/prestanda | 60 W |
| Färg | Svart, Vit |
| Höjd | 1430 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metal |
| Serie | Skagen |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Djup | 160 mm |
| Dimbar | Nej |
| Längd | 16 cm |
| Bredd | 16 cm |
| Höjd | 143 cm |
| Kabelfärg | Svart, Vit |
| Effekt/prestanda | 60 kW |


