Golvlampa Nordlux Dial
Rek. pris 1 699 kr
fr.1 595 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Dial
1 595 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd. Det svängda väggfästet understryker det lätta och eleganta uttrycket.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd. Det svängda väggfästet understryker det lätta och eleganta uttrycket.
Recensioner
GunVerifierad köpare
för 3 månader sedanperfekt bredvid min nya öronlappsfåtölj
+ så snygg och bra som jag trodde
- hittar inga
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Svart, Vit |
| Höjd | 150, 1500 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Material | Metal |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Spänning | 240 V |
| Vikt | 3,6 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Bredd | 250 mm |
| Serie | DIAL |
| Djup | 472 mm |
| Diameter | 250 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
