Golvlampa Nordlux Dicte
Rek. pris 2 899 kr
fr.2 539 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Dicte
2 539 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Den runda skärmen i Dicte-serien är tillverkad av mjukt handveckat tyg som ger vilket rum som helst en mysig och hemtrevlig atmosfär. Den stora veckade bomullsskärmen ger ett mjukt och diffust ljus som hänger elegant från lampans svängda bas och böjer sig perfekt över en fåtölj eller soffbord.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Den runda skärmen i Dicte-serien är tillverkad av mjukt handveckat tyg som ger vilket rum som helst en mysig och hemtrevlig atmosfär. Den stora veckade bomullsskärmen ger ett mjukt och diffust ljus som hänger elegant från lampans svängda bas och böjer sig perfekt över en fåtölj eller soffbord.
Recensioner
Ulf JVerifierad köpare
för 2 veckor sedanSnygg och bra lampa, lampan känns modern men klassisk. Enda lilla minuset är att Lampstången sitter inte fast hela tiden så om man flyttar lampan så lyfter man lätt loss stången.
+ Snygg och modern
- Lampstången sitter inte fast hela tiden så om man flyttar lampan så lyfter man lätt loss stången.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Beige, Vit |
| Höjd | 1800 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Typ | Golvlampa |
| Material | Textil/Metall |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 12,017 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Bredd | 530 mm |
| Serie | Dicte |
| Djup | 1035 mm |
| Diameter | 530 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
