





Golvlampa NordluxDicteVit
Rek. pris 2 899 kr
!
2 539 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Färg: Vit

Dicte
Vit2 539 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Den runda skärmen i Dicte-serien är tillverkad av mjukt handveckat tyg som ger vilket rum som helst en mysig och hemtrevlig atmosfär. Den stora veckade bomullsskärmen ger ett mjukt och diffust ljus som hänger elegant från lampans svängda bas och böjer sig perfekt över en fåtölj eller soffbord.
Varumärke
Beskrivning
Den runda skärmen i Dicte-serien är tillverkad av mjukt handveckat tyg som ger vilket rum som helst en mysig och hemtrevlig atmosfär. Den stora veckade bomullsskärmen ger ett mjukt och diffust ljus som hänger elegant från lampans svängda bas och böjer sig perfekt över en fåtölj eller soffbord.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 2112414001 |
| Färg | Vit |
| Höjd | 1800 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 12,017 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Bredd | 530 mm |
| Djup | 1035 mm |
| Diameter | 530 mm |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Material | Textil/Metall |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Dicte |
| EAN-nr | 5704924005596 |

