Golvlampa Nordlux Lilly
Nyhet
1 799 kr
30 dagars prisgaranti

Lilly
1 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Varumärke
NordluxBeskrivning
-Glamorös modern stil
-Opalvitt munblåst glas
-Ger ett behagligt mjukt sken
-Opalvitt munblåst glas
-Ger ett behagligt mjukt sken
Lily har en vacker balans mellan enkelhet och elegans. Den minimalistiska foten står i mjuk kontrast till de lysande opalglasskärmarna, som sprider ett varmt och behagligt ljus i rummet. Den rena metallstrukturen i kombination med de glödande glasskärmarna ger golvlampan ett raffinerat och sofistikerat uttryck. Skärmarnas placering skapar ett harmoniskt och skulpturalt formspråk och ger samtidigt 360-graders belysning i rummet. Glaset i den här lampan är munblåst och varje glas har tillverkats individuellt för hand. På grund av denna unika process kan det förekomma luftbubblor i glaset och glasets tjocklek variera. Detta ger glaset dess karaktär och levande utseende.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 48613035 |
| Färg | Mässing |
| Höjd | 1580 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Material | Metall |
| Serie | Lilly |
| Typ | Golvlampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| Kabelfärg | Svart |
| Sockel | E14 |
| Ljuskälla | RetrofitFixture |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Längd | 320 mm |
| Djup | 320 mm |
| Kabellängd | 1 m |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Nej |
| EAN-nr | 5704924027444 |






