Kristallplafond Markslöjd Rosendal Guld 4 Ljuskällor
Rek. pris 7 249 kr
4 000 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Rosendal Guld 4 Ljuskällor
4 000 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kristallplafond Markslöjd Rosendal Guld 4 Ljuskällor är en elegant kristallplafond i Markslöjds populära serie Rosendal. Kristallplafonden har vackra maskinslipade kristaller och en stomme i guld.
Varumärke
MarkslöjdBeskrivning
Kristallplafond Markslöjd Rosendal Guld 4 Ljuskällor är en elegant kristallplafond i Markslöjds populära serie Rosendal. Kristallplafonden har vackra maskinslipade kristaller och en stomme i guld.
Dokument
Recensioner
Sharon MVerifierad köpare
för 2 år sedanKollade över allt för dess fina lampor och ni beställde hem dem åt mig väldigt slapp leverans, tack så mycket!!
+ Lätt att hänga upp
Per-Olof LodinVerifierad köpare
för 7 år sedanHelt underbar lampa. Med Philips speciella 3-stegslampor blir denna kristallplafond helt perfekt för mig. Istället för att dimma, så får man olika kraftigt ljus med dessa speciella ljuskällort. Mycket snygg och inte så hög så att man slår huvudet i den när det är lägre tak.
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
| Art.Nr. | 100510 |
| Effekt | 40 W |
| Diameter | 480 mm |
| Antal Ljuskällor | 4 st |
| Färg | Guld |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Kristallkrona |
| Höjd | 420 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | Halogen |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Glas |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Serie | Rosendal |
| Sockel | E14 |
| Typ | Plafond |
| Dimbar | Nej |
| EAN-nr | 7394472160533 |

