Takarmatur Westal Athena II 4K Master
fr.1 739 kr
fr.1 339 krSpara 23 %Kampanj42 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Athena II 4K Master
1 339 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Takarmatur Westal Athena II 4K Master är en tunn tak- och väggplafond tillverkad i polykarbonat med opalt bländskydd, bestyckad med LED-enhet. Armaturen styrs med en inbyggd microvågssensor som kan ställas in efter behov med hjälp av DIP-switchar på drivdonet.
Varumärke
WestalBeskrivning
Takarmatur Westal Athena II 4K Master är en tunn tak- och väggplafond tillverkad i polykarbonat med opalt bländskydd, bestyckad med LED-enhet. Armaturen styrs med en inbyggd microvågssensor som kan ställas in efter behov med hjälp av DIP-switchar på drivdonet.
Armaturen går att koppla som master vilket gör att den kan styra andra armaturer. Vid max detektering ligger avståndet på ca 6m. Kan styra Max 100W med master inräknad. Flera master armaturer kan installeras parallellt förutsatt att armaturerna har samma gruppsäkring och inte överstiger 100W totalt. Kommer med snabbkopplingsplint och dubbla knockouts för utanpåliggande kabel och vidarekoppling.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Diameter | 250, 300, 350 mm |
| Färg | Vit |
| Effekt/prestanda | 12, 18, 25 W |
| Energieffektivitet | F |
| IP-Klassning | IP44 |
| Material | Plast/Plast (opal) |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Athena |
| Typ | Plafond |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 42,5 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Sensor | Ja |
| Ljusflöde | 1073, 1609, 2299 lumen |
| Effekt | 12, 18, 25 W |
| Vikt | 1, 0,5, 0,7 kg |
