Taklampa SG ARMATUREN Arm Disc 3000K
Rek. pris 2 199 kr
fr.1 588 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Arm Disc 3000K
1 588 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Energieffektiva utanpåliggande LED-armaturer med slimmad profil som ger ett modernt utseende. Fyrkantiga och runda i flera storlekar och lumenpaket. Prismadiffusorn ger bländningsfri belysning. Smidig montering med snabbkoppling mellan armatur och ryggplåt som går att skruva direkt på de vanligaste takstommarna. Tillbehör pendelkit: e-nr: 7506503.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Energieffektiva utanpåliggande LED-armaturer med slimmad profil som ger ett modernt utseende. Fyrkantiga och runda i flera storlekar och lumenpaket. Prismadiffusorn ger bländningsfri belysning. Smidig montering med snabbkoppling mellan armatur och ryggplåt som går att skruva direkt på de vanligaste takstommarna. Tillbehör pendelkit: e-nr: 7506503.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Diameter | 288, 470 mm |
| Färg | Svart, Vit |
| Effekt | 17, 36 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Energieffektivitet | D |
| Utförande | Plafond |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Typ | Taklampa |
| Material | Aluminium |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Spänning | 240 V |
| Serie | Disc |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Djup | 55 mm |
| Dimbar | Ja |
| Vikt | 1,88, 2,048, 4,818, 4,832 kg |
| Tillverkarens Art.Nr. | 606001, 606018, 606035, 606044 |
| Effekt/prestanda | 17, 36 kW |
