Taklampa Globen Lighting RitzRökfärgad
Rek. pris 1 595 kr
995 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Rökfärgad/Svart

Ritz
Rökfärgad
995 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-22
Utlämningsställe Fri frakt!

Ritz från Globen Lighting är en spektakulär taklampa med glasskärm i retrostil. Du kan med fördel placera fler av denna lampan i rad, över t.ex. bardisken eller köksbordet. Den är otroligt vacker och tuff, och ljuskällan är fullt synlig genom glaset.
Varumärke
Globen LightingBeskrivning
Ritz från Globen Lighting är en spektakulär taklampa med glasskärm i retrostil. Du kan med fördel placera fler av denna lampan i rad, över t.ex. bardisken eller köksbordet. Den är otroligt vacker och tuff, och ljuskällan är fullt synlig genom glaset.
Egenskaper
| Varumärke | Globen Lighting |
| Art.Nr. | 25125-04 |
| Färg | Rökfärgad/Svart |
| Bredd | 250 mm |
| Diameter | 250 mm |
| Effekt | 60 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Djup | 250 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 220 mm |
| Kabellängd | 1,2 m |
| Spänning | 230 V |
| Kabelfärg | Transparent |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Glas/Metall |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| Serie | Ritz |
| Sockel | E27 |
| Typ | Taklampa |
| EAN-nr | 7319436735565 |

