Taklampa Herstal Manola Krona 12LSvart
Rek. pris 4 997 kr
4 510 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Manola Krona 12L
Svart
4 510 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-22
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 79 kr

Taklampa Herstal Manola Krona 12L är en lyxig takkrona med en metallram med 12 armar för LED-ljuskällor. Lampan passar bland annat perfekt att hänga i hallen eller över middagsbordet.
Varumärke
HerstalBeskrivning
Taklampa Herstal Manola Krona 12L är en lyxig takkrona med en metallram med 12 armar för LED-ljuskällor. Lampan passar bland annat perfekt att hänga i hallen eller över middagsbordet.
Recensioner
Magdalena SVerifierad köpare
för 6 år sedanFantastiskt vacker och ger ett otroligt sken - mycket starkt så dimmer är ett måste.
+ Vacker och majestätisk på ett modernt sätt
- Kräver dimmer då den lyser mycket starkt
Egenskaper
| Varumärke | Herstal |
| Art.Nr. | 34655-04 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 600 mm |
| Diameter | 600 mm |
| Effekt | 25 W |
| Antal Ljuskällor | 12 st |
| Energieffektivitet | A++-E |
| Dimbar | Ja |
| Kabelfärg | Svart |
| Kabellängd | 2,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Takkrona |
| Höjd | 500 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 1800 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Metall |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Serie | Manola |
| Sockel | E14 |
| Typ | Takkrona |
| Vikt | 3,8 kg |
| Effekt/prestanda | 25 kW |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7391534066093 |


