Taklampa Markslöjd Crown
fr.6 591 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Crown
6 591 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Crown är en otroligt vacker taklampa från Markslöjd med nio stora glasglober. Crown är utan tvekan en taklampa man lägger på minnet, som syns och hamnar i fokus. Den passar perfekt för vardagsrum, hallen och sovrummet.
Varumärke
MarkslöjdBeskrivning
Crown är en otroligt vacker taklampa från Markslöjd med nio stora glasglober. Crown är utan tvekan en taklampa man lägger på minnet, som syns och hamnar i fokus. Den passar perfekt för vardagsrum, hallen och sovrummet.
Taklampan har krokupphäng.
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
| Färg | Mässing/Klar, Svart/Grå |
| Bredd | 730 mm |
| Diameter | 730 mm |
| Effekt/prestanda | 20 W |
| Antal Ljuskällor | 9 st |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 730 mm |
| Utförande | Takkrona |
| Höjd | 590 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall/Glas |
| Serie | Crown |
| Sockel | E14 |
| Produkttyp | Takkrona |
| Vikt | 5,2 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
