Taklampa Markslöjd Dione Pendel 1LMässing
1 619 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Mässing

Dione Pendel 1L
Mässing
1 619 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Taklampa Markslöjd Dione Pendel 1L är en stilren pendellampa med en vacker glaskupa och metalldetaljer. Lampan har en 1,5 m lång textilkabel och monteras på takbygel. 1xE14, Max 40W. Ljuskälla ingår ej.
Varumärke
MarkslöjdBeskrivning
Taklampa Markslöjd Dione Pendel 1L är en stilren pendellampa med en vacker glaskupa och metalldetaljer. Lampan har en 1,5 m lång textilkabel och monteras på takbygel. 1xE14, Max 40W. Ljuskälla ingår ej.
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
| Art.Nr. | 108268 |
| Färg | Mässing |
| Bredd | 250 mm |
| Diameter | 250 mm |
| Effekt | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Effekt/prestanda | 40 kW |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Typ | Taklampa |
| Material | Metall |
| Sockel | E14 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 1850 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 1,5 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Serie | Dione |
| Djup | 250 mm |
| EAN-nr | 7330024601888 |


