
Taklampa MarkslöjdDione Pendel Rund 3L
Rek. pris 3 999 kr
!
fr.2 999 krfr.3 329 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Taklampa Markslöjd Dione Pendel Rund 3L är en stilren klusterlampa med vackra glaskupor. Lampan har 1,5 m långa svarta textilkablar. Monteras på krokupphäng. 3xE14, max 40W. Ljuskällor ingår ej.
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
|---|---|
| Art.Nr. | 108417M |
| Färg | Antik Mässing, Svart |
| Bredd | 540 mm |
| Effekt | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 3 st |
| Utförande | Pendel |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Dione |
| Sockel | E14 |
| Typ | Taklampa |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 540 mm |
| Höjd | 450 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Vikt | 4,3 kg |


