Taklampa Markslöjd Hidden Gem 3L
5 899 kr
3 395 krSpara 42 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Taklampa Markslöjd Hidden Gem 3L är en elegant kristallkrona i design av Tony Irving. Kristallkronan har blandade rökfärgade och klara prismor och den understa runda prisman leveraras i fyra olika färger, amber, vinröd, lila och topas, för att du ska kunna byta så att lampan passar ditt hem på bästa sätt. Hidden Gem monteras på krokupphäng och ansluts till jordad kontakt. Den har 3 st små (E14) lamphållare. Max 3x40W glödljus eller motsvarande i lågenergi, halogen eller LED. Ljuskälla ingår ej. Dimensioner (HxDxB): 36x40x40 cm.
Varumärke
MarkslöjdBeskrivning
Taklampa Markslöjd Hidden Gem 3L är en elegant kristallkrona i design av Tony Irving. Kristallkronan har blandade rökfärgade och klara prismor och den understa runda prisman leveraras i fyra olika färger, amber, vinröd, lila och topas, för att du ska kunna byta så att lampan passar ditt hem på bästa sätt. Hidden Gem monteras på krokupphäng och ansluts till jordad kontakt. Den har 3 st små (E14) lamphållare. Max 3x40W glödljus eller motsvarande i lågenergi, halogen eller LED. Ljuskälla ingår ej. Dimensioner (HxDxB): 36x40x40 cm.
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
| Art.Nr. | 107416 |
| Färg | Krom |
| Bredd | 400 mm |
| Diameter | 400 mm |
| Effekt | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 3 st |
| Kabelfärg | Transparent |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 400 mm |
| Utförande | Pendel |
| Höjd | 420 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall/MC |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Serie | Hidden Gem |
| Sockel | E14 |
| Typ | Taklampa |
| Vikt | 4 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7330024578548 |






