Taklampa Markslöjd Merlot
Rek. pris 7 999 kr
fr.4 302 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Merlot
4 302 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Merlot från Markslöjd. Takpendel med ett kluster av 13 st glasglober. . Upphänget består av 4 st rör på vardera 30 cm. Den går att förkorta genom att ta bort de 3 nedre rören.
Varumärke
MarkslöjdBeskrivning
Merlot från Markslöjd. Takpendel med ett kluster av 13 st glasglober. . Upphänget består av 4 st rör på vardera 30 cm. Den går att förkorta genom att ta bort de 3 nedre rören.
Lampan har krokupphäng.
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
| Färg | Svart/Vit, Vit/Mässing |
| Bredd | 560 mm |
| Diameter | 560 mm |
| Effekt/prestanda | 20 W |
| Antal Ljuskällor | 13 st |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 560 mm |
| Utförande | Pendel |
| Höjd | 450 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall/Glas |
| Sockel | G9 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Vikt | 3,65 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Kabellängd | 1,5 m |
