Taklampa Markslöjd Tray3l Vit
Rek. pris 5 249 kr
2 975 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Tray3l Vit
2 975 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Taklampa Tray från Markslöjd. Vitlackerad metall med 1,5m kedja. Skruvas fast i taket med plåtbygel. Fast, jordad installation. 3st 3W dimbara LED vilka ger 630 Lumen. Spridningsvinkel 35° och färgtemperatur 3000K. Energiklass A.
Varumärke
MarkslöjdBeskrivning
Taklampa Tray från Markslöjd. Vitlackerad metall med 1,5m kedja. Skruvas fast i taket med plåtbygel. Fast, jordad installation. 3st 3W dimbara LED vilka ger 630 Lumen. Spridningsvinkel 35° och färgtemperatur 3000K. Energiklass A.
Recensioner
David MVerifierad köpare
för 2 år sedanFin lampa som fungerar bra. Något omständig installation. Man måste köpa till en strömkabel för att den ska funka. Dåligt system att korta kedjorna. Nu måste man göra åverkan på kedjan för att få den kortare. Borde finnas smidigare system. Jag hade önskat att det var högre lumen i lampan. Allt har fungerat mycket bra hos Bygghemma. Snabb leverans och de prismatchade mot annat bolag.
+ Praktisk förvaring
+ Stilren
- Kedjorna
- Installation
- Låg ljuseffekt
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
| Art.Nr. | 106124 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 800 mm |
| Effekt | 3 W |
| Antal Ljuskällor | 3 st |
| Energieffektivitet | F |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 230 mm |
| Utförande | Pendel |
| Höjd | 500 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | Ja, LED |
| Material | Metall |
| Effekt/prestanda | 3 W |
| Sockel | G4 |
| Typ | Taklampa |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7330024556386 |


