Taklampa Nordlux Aliani
1 849 kr
30 dagars prisgaranti

Aliani
1 849 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Varumärke
NordluxBeskrivning
-Modern design
-Räfflad akrylskärm
-Dimbar
-Lång LED-livslängd (25 000 timmar)
-Räfflad akrylskärm
-Dimbar
-Lång LED-livslängd (25 000 timmar)
Aliani har en ren och modern design med en räfflad akrylskärm som ger struktur och djup. Den smäckra profilen gör den idealisk ovanför matbordet eller köksön, där den ger ett dimbart och behagligt ljus utan att dominera rummet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2612403003 |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | D |
| IP-Klassning | IP20 |
| Kabelfärg | Svart |
| Ljuskälla | LEDIntegrated |
| Typ | Taklampa |
| Material | Plast |
| Sockel | LEDModule |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Längd | 1000 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Spänning | 230 V |
| Användningsområde | Inomhus |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | Aliani |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Energiförbrukning | 20 kWh/1000h |
| Djup | 80 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1600 lumen |
| EPREL | 2593166 |
| EAN-nr | 5704924027208 |









