Taklampa Nordlux Balance
Rek. pris 1 899 kr
1 659 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Balance
1 659 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Enkelhet, minimalism och funktion är kännetecknen för Balance-serien. De rena linjerna, runda formerna och den svarta matta metallen ger ett elegant uttryck med associationer till den stilrena skandinaviska inredningen. Ljuset fördelas fint i hela skärmen med ett jämnt, bländfritt sken, och Balance är dessutom försedd med en inbyggd ljusdämpningsfunktion i tre steg så att du kan dämpa ljuset från din vanliga lampknapp på väggen (ej väggdimmer).
Varumärke
NordluxBeskrivning
Enkelhet, minimalism och funktion är kännetecknen för Balance-serien. De rena linjerna, runda formerna och den svarta matta metallen ger ett elegant uttryck med associationer till den stilrena skandinaviska inredningen. Ljuset fördelas fint i hela skärmen med ett jämnt, bländfritt sken, och Balance är dessutom försedd med en inbyggd ljusdämpningsfunktion i tre steg så att du kan dämpa ljuset från din vanliga lampknapp på väggen (ej väggdimmer).
Pendeln Balance har en smal design som gör att den varken tar för mycket plats eller skymmer utsikten i rummet. Den stora belysningsytan i hela skärmen ger ett utmärkt nedåtriktad ljus, vilket är perfekt över mat-, köks- eller soffbordet.
Egenskaper
- Skandinavisk minimalistisk design
- Moodmaker™ 3-stegs dämpbar från vanlig lampknapp
- Med ljusspridare i akryl
- 5 års LED-garanti
Egenskaper
- Skandinavisk minimalistisk design
- Moodmaker™ 3-stegs dämpbar från vanlig lampknapp
- Med ljusspridare i akryl
- 5 års LED-garanti
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2412783003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 420 mm |
| Diameter | 420 mm |
| Energieffektivitet | E |
| Kabellängd | 200 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 420 mm |
| Höjd | 150 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Metall |
| Energiförbrukning | 6 kWh/1000h |
| Serie | Balance |
| Sockel | LEDModule |
| Typ | Taklampa |
| Vikt | 1,88 kg |
| EAN-nr | 5704924022494 |



