Taklampa Nordlux Cera Mässing
Rek. pris 1 299 kr
1 139 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Cera Mässing
1 139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Taklampa Nordlux Cera Mässing är en stilren pendellampa som bl.a. passar bra över matbordet. Mässingstrenden vinner mark överallt, även inom belysning, och kompletterar den minimalistiska skandinaviska designen på finaste sätt. Cera är en serie i komplett mässing som ger värme, en ombonad känsla samt exklusivitet till den ljusa inredningsstilen. Lampskärmens runda form skapar stor visuell volym till den strama ramen.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Taklampa Nordlux Cera Mässing är en stilren pendellampa som bl.a. passar bra över matbordet. Mässingstrenden vinner mark överallt, även inom belysning, och kompletterar den minimalistiska skandinaviska designen på finaste sätt. Cera är en serie i komplett mässing som ger värme, en ombonad känsla samt exklusivitet till den ljusa inredningsstilen. Lampskärmens runda form skapar stor visuell volym till den strama ramen.
Pendeln Cera ger ett trevligt nedåtriktat ljus och passar perfekt över matbordet, köksön eller soffbordet.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2010203035 |
| Färg | Mässing |
| Bredd | 127 mm |
| Diameter | 360 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Typ | Taklampa |
| Material | Metall |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 290 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 1,26 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | Cera |
| Djup | 360 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 5704924001314 |


