Taklampa Nordlux Chino E27 Trä
Rek. pris 649 kr
fr.510 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Chino E27 Trä
510 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Taklampa Chino från Nordlux har en grafisk design med skärm av trälameller som ger en behaglig ljusspridning. Eftersom ljuskällan är synlig mellan lamellerna, rekommenderar vi att lampan kompletteras med en dekorativ glödlampa. Lampan passar bland annat bra över köksbänken eller matbordet och levereras utan ljuskälla.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Taklampa Chino från Nordlux har en grafisk design med skärm av trälameller som ger en behaglig ljusspridning. Eftersom ljuskällan är synlig mellan lamellerna, rekommenderar vi att lampan kompletteras med en dekorativ glödlampa. Lampan passar bland annat bra över köksbänken eller matbordet och levereras utan ljuskälla.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Trä |
| Diameter | 250, 300, 400 mm |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Material | Trä/Metall/Plast |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Serie | Chino |
| Effekt/prestanda | 60 kW |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 23, 26, 34 cm |
