Taklampa Nordlux Contina 3-PendelSvart
Rek. pris 1 479 kr
1 299 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Contina 3-Pendel
Svart
1 299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Taklampa Nordlux Contina 3-Pendel kombinerar attraktiv design och funktion där det är de noggrant utvalda detaljerna som får serien att sticka ut. Den lätta ramen avslutas med tre kulformade glasklot i opalvitt glas som döljer ljuskällan och sprider ett vackert bländfritt ljus i rummet samt bidrar till ett elegant uttryck.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Taklampa Nordlux Contina 3-Pendel kombinerar attraktiv design och funktion där det är de noggrant utvalda detaljerna som får serien att sticka ut. Den lätta ramen avslutas med tre kulformade glasklot i opalvitt glas som döljer ljuskällan och sprider ett vackert bländfritt ljus i rummet samt bidrar till ett elegant uttryck.
Contina är en minimalistisk långpendel med tre ljuskällor, vilket är perfekt över det långa middags- eller köksbordet. Den smala designen gör att pendeln inte tar upp för mycket plats eller skymmer utsikten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2010953003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 100 mm |
| Diameter | 100 mm |
| Effekt | 5 W |
| Antal Ljuskällor | 3 st |
| Vikt | 2,3 kg |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Typ | Taklampa |
| Material | Metall |
| Sockel | G9 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 413 mm |
| Spänning | 230 V |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | Contina |
| Djup | 900 mm |
| Effekt/prestanda | 5 kW |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 5704924001703 |



