Taklampa Nordlux Dial 25
Rek. pris 679 kr
fr.599 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Dial 25
599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd.
Egenskaper
- Dekorativt uppåtriktat ljus som skapar en svävande känsla
- Uppdaterad look från femtio- och sextiotalet
- Dimbar. Kan dämpas genom att välja en dimbar ljuskälla
- Dekorativt uppåtriktat ljus som skapar en svävande känsla
- Uppdaterad look från femtio- och sextiotalet
- Dimbar. Kan dämpas genom att välja en dimbar ljuskälla
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Svart, Vit |
| Bredd | 250 mm |
| Diameter | 250 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 135 mm |
| Vikt | 0,63 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | DIAL |
| Djup | 250 mm |
| Dimbar | Ja |
| Material | Metal, Metall |
| Spänning | 230, 240 V |
| Sensor | Nej |
