Taklampa Nordlux Dial 25Svart
Rek. pris 679 kr
599 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Dial 25
Svart
599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd.
Egenskaper
- Dekorativt uppåtriktat ljus som skapar en svävande känsla
- Uppdaterad look från femtio- och sextiotalet
- Dimbar. Kan dämpas genom att välja en dimbar ljuskälla
- Dekorativt uppåtriktat ljus som skapar en svävande känsla
- Uppdaterad look från femtio- och sextiotalet
- Dimbar. Kan dämpas genom att välja en dimbar ljuskälla
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2213333003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 250 mm |
| Diameter | 250 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Material | Metall |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP20 |
| Typ | Taklampa |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 135 mm |
| Vikt | 0,63 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | DIAL |
| Djup | 250 mm |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 5704924013720 |




