Taklampa Nordlux Dial 45
Rek. pris 1 249 kr
fr.1 099 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Dial 45
1 099 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Grå, Svart, Vit |
| Bredd | 450 mm |
| Diameter | 450 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 175 mm |
| Vikt | 1,33 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | DIAL |
| Djup | 450 mm |
| Dimbar | Ja |
| Material | Metal, Metall |
| Spänning | 230, 240 V |
| Sensor | Nej |
