Taklampa Nordlux Dial 45Grå
1 249 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grå

Dial 45
Grå
1 249 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2213353010 |
| Färg | Grå |
| Bredd | 450 mm |
| Diameter | 450 mm |
| Material | Metal |
| Spänning | 240 V |
| Sensor | Nej |
| IP-Klassning | IP20 |
| Typ | Taklampa |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 175 mm |
| Vikt | 1,33 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | DIAL |
| Djup | 450 mm |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 5704924012013 |

