Taklampa Nordlux Dorina 45
fr.1 499 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Dorina 45
1 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Pendellampan Dorina är själva sinnebilden av skandinavisk minimalism. Skärmen har en tidlös konform som på ett elegant sätt kompletteras av den mörkbetsade upphängningen i björk. Den passar lätt in i många olika typer av inredningar, t.ex. ovanför matbordet.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Pendellampan Dorina är själva sinnebilden av skandinavisk minimalism. Skärmen har en tidlös konform som på ett elegant sätt kompletteras av den mörkbetsade upphängningen i björk. Den passar lätt in i många olika typer av inredningar, t.ex. ovanför matbordet.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Svart, Vit |
| Diameter | 450 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Material | Metall |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Längd | 450 mm |
| Höjd | 216 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 1,37 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | Dorina |
| Djup | 450 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
