Taklampa Nordlux Freya 35
Rek. pris 1 099 kr
fr.899 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Freya 35
899 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Freya är en serie med organiskt formade lampor i nordisk samtida design. Den nästan överdimensionerade toppskärmen omfamnar den nedre skärmen och kompletterar den eleganta siluetten – samtidigt som den täcker ljuskällan för att ge ett behagligt ljus. Denna pendellampa är perfekt för att lysa upp ditt matbord, ensam eller i en uppsättning om två, eller varför inte över köksbänken?
Varumärke
NordluxBeskrivning
Freya är en serie med organiskt formade lampor i nordisk samtida design. Den nästan överdimensionerade toppskärmen omfamnar den nedre skärmen och kompletterar den eleganta siluetten – samtidigt som den täcker ljuskällan för att ge ett behagligt ljus. Denna pendellampa är perfekt för att lysa upp ditt matbord, ensam eller i en uppsättning om två, eller varför inte över köksbänken?
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Beige, Grön, Svart |
| Bredd | 350 mm |
| Diameter | 350 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Material | Metal |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 170 mm |
| Spänning | 240 V |
| Vikt | 1,06 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | FREYA |
| Djup | 350 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
