Taklampa Nordlux Hazo 43
Rek. pris 1 099 kr
fr.959 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Hazo 43
959 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Hazo är en öppen pendellampa där trästrukturen bjuder in naturen och skapar ett vackert samspel mellan ljus och skugga. Den luftiga designen sprider ljuset i hela rummet på ett väldigt vackert sätt. Skapa ditt eget designuttryck genom att använda en dekorativ glödlampa.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Hazo är en öppen pendellampa där trästrukturen bjuder in naturen och skapar ett vackert samspel mellan ljus och skugga. Den luftiga designen sprider ljuset i hela rummet på ett väldigt vackert sätt. Skapa ditt eget designuttryck genom att använda en dekorativ glödlampa.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Natur, Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 430 mm |
| Höjd | 430 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Längd | 430 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Trä |
| Serie | Hazo |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Vikt | 2,334 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
