Taklampa Nordlux Hazo 43Svart
Rek. pris 1 099 kr
959 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Hazo 43
Svart
959 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Hazo är en öppen pendellampa där trästrukturen bjuder in naturen och skapar ett vackert samspel mellan ljus och skugga. Den luftiga designen sprider ljuset i hela rummet på ett väldigt vackert sätt. Skapa ditt eget designuttryck genom att använda en dekorativ glödlampa.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Hazo är en öppen pendellampa där trästrukturen bjuder in naturen och skapar ett vackert samspel mellan ljus och skugga. Den luftiga designen sprider ljuset i hela rummet på ett väldigt vackert sätt. Skapa ditt eget designuttryck genom att använda en dekorativ glödlampa.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2512053003 |
| Färg | Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Djup | 430 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 430 mm |
| Längd | 430 mm |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 2,334 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Trä |
| Serie | Hazo |
| Sockel | E27 |
| Typ | Taklampa |
| EAN-nr | 5704924024269 |


